Roming (ČR 2007)

Délka 105 minut
Začátek 17.30 a 20.00
Vstup 60 Kč

Trailer http://www.falcon.cz/video.asp?video=http://www.falcon.cz/film/roming/upoutavka.wmv

Hrají: Bolek Polívka, Marián Labuda, Vítězslav Holub,Jean Constantin, Vladimír Javorský, Oldřich Vlach, Corina Moise, Eva Leinweberová

Roman (Marián Labuda) dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Cesty rodin se rozešly. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný slib naplnit. Potíž je v tom, že Jura studuje vysokou školu, chodí s atraktivní blondýnou, ženit se nechce a už vůbec nestojí o děvče odkudsi ze slovenské vesničky, které v životě neviděl.

Po otcově naléhání ale nakonec souhlasí, že se pojede na tajemnou nevěstu podívat. Výprava, jíž velí tatínkův velmi svérázný kamarád Stano (Bolek Polívka), se stane nepřetržitým sledem bláznivých situací, často s komicko-katastrofickým nádechem. Stano má totiž v sobě nespoutanou duši věčného tuláka a neodolatelného dobrodruha. Na cestě tak přátelé zažijí množství komických příhod i dojemných situací, aby nakonec našli cestu především k sobě.

Komediální road-movie ROMING o cestě tří mužů za tajemnou nevěstou, nabízí lákavý mix atraktivní situační komiky, laskavého humoru a typické člověčiny v duchu nejlepších tradic české veselohry.

Za vznikem filmu stojí producentský tým, který je podepsán pod divácky velmi úspěšnými vieweghovskými adaptacemi - Román pro ženy (režie: Filip Renč) a Účastníci zájezdu (režie: Jiří Vejdělek). Román pro ženy překonal v českých kinech návštěvnost šest set tisíc diváků, Účastníci zájezdu se s téměř osmi sty tisíci diváky se stali nejnavštěvovanějším snímkem roku 2006.

Zdroj:

Falcon