Premiera 1.6.2006
Režie Martin Kotík
Scénář Petr Nepovím
Délka 93 minut
Přístupnost mládeži přístupný
Verze česká
Začátek 20.oo
Vstupné 40,-

 

 

 

 

 

www.vsechnonejlepsi.cz

Hrajeme 26.8.2006

Pražský taxikář Jarda (Jan Dolanský) má dnes narozeniny a chce si je opravdu pořádně užít. Všechno má pěkně naplánované a pod kontrolou – tak jako zatím všechno v životě. S každým vyjde, všechno zařídí, všichni jsou s ním spokojení. Jarda se prostě „vyzná“. Má skvělou manželku, krásný byt, pohodovou práci, novou milenku a spoustu dobrých známostí...

...jenže právě dnes nabere do auta konzervativního a zásadového důchodce (Viktor Preiss), který mu během jediného dne dokáže rozložit celý život.

Film Všechno nejlepší!, který se odehrává v průběhu jednoho podzimního dne, se natáčel na podzim 2005. Natáčení trvalo krásných a slunečných 30 dní. Jak je zvykem režiséra Martina Kotíka, před natáčením probíhaly několik týdnů důkladné herecké zkoušky, během nichž ještě společně se scenáristou Petrem Nepovímem dopilovávali dialogy.

Jelikož se zásadní část filmu odehrává v taxíku, natáčení vyžadovalo i speciální technická řešení. Cílem kameramana filmu Miroslava Č. Čvorsjuka bylo vytvořit v prostoru taxíku dvěma hlavním hereckým hvězdám maximálně příznivé prostředí pro jejich výkon. Filmový taxík byl proto umístěn na speciální vlečné zařízení vybavené důmyslným systémem nejrůznějších úchytů, na něž bylo možné připevnit veškerou potřebnou filmovou techniku. S tímto pojízdným cirkusem se potom filmový štáb přemísťoval Prahou podle předem připraveného programu, a to za plného dopravního provozu.

Všechny scény odehrávající se v taxíku byly natáčeny souběžně dvěmi kamerami uchycenými k autu speciálními přísavkami vyrobenými na míru podle objednávky kameramana. Každá scéna se přitom vždy točila z několika různých úhlů. Tento systém umožňoval filmařům pracovat rychle a přitom jim dopřával dostatečnou tvůrčí volnost i ve zdánlivě omezeném prostředí.

Celkem se natáčelo na více než šedesáti pražských lokacích, jejichž výběr, příprava a zajištění zabralo produkčnímu týmu přes 3 měsíce práce. Nejnáročnější přípravu si vyžádaly lokace v centru Prahy, jako jsou Václavské náměstí, Národní třída, Jungmannovo náměstí nebo rušné ulice Nového Města. Záštitu nad natáčením filmu převzal pražský primátor pan Pavel Bém.

Protože civilnost a autenticita příběhu se staly jedněmi z priorit režiséra, probíhala část natáčení filmu přímo v prostorách dispečinku největší české taxislužby, společnosti AAA Radiotaxi. Několik vybraných taxikářů se rovněž stalo poradci nejen při natáčení filmu, ale už ve fázích psaní scénáře.

 

Děkujeme Ing.Haně Vachtlové

a Ing. Milanu Vachtlovi za

sponzorský dar ve výši 15 000 Kč

23. 5. Vladimír

Zítra: Jana

Sezona 2016

 Po digitalizaci jsme začali promítat v prosinci 2016 a začali jsme tehdy vlastně hitem Anděl Páně 2, Tehdy se sešlo téměř 100 diváků.  V dubnu roku 2017 jsme promítání přerušili kvůli probíhající rekonstrukci celého objektu, kde sídlí i naše kino. Ten čas jsme využili k dalšímu vylepšení. Nechali jsme nainstalovat nové plátno, které poskytuje jasnější a čistší obraz a to, že je při té příležitosti instalováno plátno větší než původní, to už je jen takový bonus. A mimoto jsme vylepšili i zvuk instalací moderního systému pro zvuk 7,1. Kino je nyní vybaveno tak, že jej mohou využít i četné spolky, které v obci pracují. Lze promítat videa, která při práci těchto spolků vznikla, včetně fotek, prezentací a podobně.  A co je také velmi důležité, už nepotřebujete teplé oblečení, protože kino je příjemně vytopené.

 

Top Ten od 2001

1) Ženy v pokušení (180 diváků)
2) Kuky se vrací (170 diváků)
3) Vratné lahve (159 diváků)
4) Pupendo (141 diváků)
5) Bathory (120 diváků)
6) Shrek třetí (117 diváků)
7) Doba ledová 3 (114 diváků)
8) Doba ledová 2 (110 diváků)
9) Mamma Mia! (102 diváků)
10) Troja (99 diváků)
11) Líbáš jako Bůh (99 diváků)

černo.JPG[2].jpg
http://www.obeckruh.cz/kino/

Uveřejňují náš program:

Deníky Bohemia (www.denik.cz)
MF Dnes (www.idnes.cz)
www.kina.365dni.cz

Návštěvnost stránek

038136