Tristan a Isolda (VB/Šp/USA 2006)

Tristan a Isolda

Premiéra v ČR:

18.5.2006

Datum promítání:

5.8.2006

Režie: Kevin Reynolds Vstupné: 40 Kč
Scénář:  Dean Georgaris    
Délka filmu: 126 minut    
Přístupnost: mládeži nevhodný do 15 let    
Verze: české titulky    

 

Trailer k filmu a další informace ke stažení na:

Oficiální  stránky filmu

 

 

Hrají: 

James Franco (Tristan), Sophia Myles (Isolda), Rufus Sewel (lord Marke), David O’Hara (král Donnchadh), Henry Cavill (Melot), JB Blanc (Leon), Jamie King (Anwick), Thomas Sangster (mladý Tristan)

 

O filmu:

...nestárnoucí příběh věčné lásky, spalující vášně, bezmezné oddanosti a kruté zrady...

 

Mnozí věří, že se to opravdu stalo. Podle prastaré keltské pověsti byl Tristan královským synem. Brzy po narození se stal sirotkem, přesto se mu dostalo rytířského vychování. Vyrostl v krásného čestného muže. Usadil se na dvoře svého strýce, lorda Marca. Pomohl mu zvítězit nad mnoha nepřáteli. Když se pak lord Marc měl stát králem, musel se oženit. Jeho vyvolenou se stala krásná Isolda. Pro ně připravený nápoj lásky však nešťastnou shodou okolností vypila s Tristanem. Zamilovali se, ale přesto se Isolda stala ženou Marcovou. Milenci se tajně scházeli, ale byli přistiženi. Tristan musel odjet ze země. Bez své Isoldy však chřadl. V největším zoufalství se rozhodl zradit přátelství Marca a nechal pro Isoldu vyslat loď...

Přestože jim mnozí nepřáli, jejich láska přežila v legendách celé věky.

 Natáčení výpravného historického filmu probíhalo převážně v Čechách, a to na Křivo-klátsku a v Průhonickém parku. Na snímku se z velké části podíleli také čeští herci          a tvůrci. Velice významný je také fakt, že vikingská loď, která se ve filmu objeví, byla postavena v Přerově, podle originálního goldstadského plavidla.

 Režisér Kevin Reynolds (Fandango, Bestie/The Beast of War, Robin Hood: Král zbojníků/Robin Hood: Prince of Thieves, Vodní svět/Waterworld) obsadil do hlavních rolí krásnou Sophii Myles (Z pekla/From Hell, Underworld) a nadějného sympatického Jamese Franca (Machři a šprti/Freaks and Geeks, Hodina pravdy/City by the Sea, Spider-man, Spider-man 2). Jako třešnička na dortu se v roli mladého Tristana objeví vynikající Thomas Sangster, kterého známe hlavně z role Sama v romantické komedii Láska nebeská/Love actually.

.

Zdroj:Bioscop, distribuční list

Zpět na aktuální program

Zpět na přehled

 

 

 

 

 

Děkujeme Ing.Haně Vachtlové

a Ing. Milanu Vachtlovi za

sponzorský dar ve výši 15 000 Kč

21. 6. Alois

Zítra: Pavla

Sezona 2016

 Po digitalizaci jsme začali promítat v prosinci 2016 a začali jsme tehdy vlastně hitem Anděl Páně 2, Tehdy se sešlo téměř 100 diváků.  V dubnu roku 2017 jsme promítání přerušili kvůli probíhající rekonstrukci celého objektu, kde sídlí i naše kino. Ten čas jsme využili k dalšímu vylepšení. Nechali jsme nainstalovat nové plátno, které poskytuje jasnější a čistší obraz a to, že je při té příležitosti instalováno plátno větší než původní, to už je jen takový bonus. A mimoto jsme vylepšili i zvuk instalací moderního systému pro zvuk 7,1. Kino je nyní vybaveno tak, že jej mohou využít i četné spolky, které v obci pracují. Lze promítat videa, která při práci těchto spolků vznikla, včetně fotek, prezentací a podobně.  A co je také velmi důležité, už nepotřebujete teplé oblečení, protože kino je příjemně vytopené.

 

Top Ten od 2001

1) Ženy v pokušení (180 diváků)
2) Kuky se vrací (170 diváků)
3) Vratné lahve (159 diváků)
4) Pupendo (141 diváků)
5) Bathory (120 diváků)
6) Shrek třetí (117 diváků)
7) Doba ledová 3 (114 diváků)
8) Doba ledová 2 (110 diváků)
9) Mamma Mia! (102 diváků)
10) Troja (99 diváků)
11) Líbáš jako Bůh (99 diváků)

černo.JPG[2].jpg
http://www.obeckruh.cz/kino/

Uveřejňují náš program:

Deníky Bohemia (www.denik.cz)
MF Dnes (www.idnes.cz)
www.kina.365dni.cz

Návštěvnost stránek

038199