Účastníci zájezdu (ČR 2006)

účastníci zájezdu

Datum promítání

7.7.2007

Datum promítání:

22.7.2006

Režie: Jiří Vejdělek Vstupné: 40 Kč
Scénář:  Michal Viewegh, Jiří Vejdělek    
Délka filmu: 113 minut    
Přístupnost: mládeži přístupný    
       

Hrají: 

Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl,Jana Štěpánková, Květa Fialová a další

O filmu:

 Komedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha navazuje na úspěch Románu pro ženy, který se stal nejúspěšnějším filmem loňského roku.

Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi  sympatickou Jolanu, její rodiče, jejichž partnerství léty dospělo  k stereotypu, šarmantní stárnoucí dámy Helgu a Šarlotu, hvězdou zájezdu je Max,  zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády – gayi,. Průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi se rozhodla „vytvořit z nich správnou partu.“ Oni se však vidí poprvé v životě!

Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních  situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné vieweghovské ironie.

                                

 

Filmografie:

 

MICHAL WIEWEG,

scenárista

V současnosti patří k nejúspěšnějším českým spisovatelům (mj. knihy Povídky o manželství a sexu, Účastníci zájezdu, Román pro ženy, Zapisovatelé otcovské lásky, Báječná léta s Klausem, Případ nevěrné Kláry, Vybíjená). Podle jeho stejnojmenných bestsellerů vznikly divácky mimořádně úspěšné filmy Báječná léta pod psa (r. Petr Nikolaev, 1997), Výchova dívek v Čechách (r. Petr Koliha, 1997) a především Román pro ženy (r. Filip Renč, 2005). Film Báječná léta pod psa byl nejnavštěvovanějším českým filmem roku 1997. Román pro ženy  získal Českého lva jako divácky nejúspěšnější český film roku 2005.

 

 

Eva Holubová, herečka

Eva Holubová svůj výrazný komediální talent uplatnila jako členka divadel Sklep, Mimóza a Náhradní divadlo a také na divadelních poutích s Rodinou Váňovou. Byla ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí, ve stovkách repríz bavila diváky v úspěšné divadelní komedii Jana Krause Nahniličko. Poprvé si zahrála ve filmu pod vedením režiséra Tomáše Vorla v krátkometrážní komedii To můj Láďa (1981).  Dnes patří k nejvíce obsazovaným herečkám českého filmu. V roce 1997 oslnila kreací ve filmu režiséra Petra Zelenky Knoflíkáři,  je spojena s komediemi Jana Hřebejka Pelíšky (1999) a Pupendo (2003). Je držitelkou Českého lva za nejlepší ženský herecký  výkon ve vedlejší roli ve filmu Alice Nellis Ene Bene (2000). Je kmenovou herečkou režiséra Tomáše Vorla, s nímž natočila i filmy Cesta z města (2000), Z města cesta (2002) a Skřítek (2005). Naposledy jsem ji měli možnost vidět v diváckém hitu, komedii Marie Poledňákové Jak se  krotí krokodýli (2006).

.

Zdroj:Falcon, distribuční list

 

 

 

Děkujeme Ing.Haně Vachtlové

a Ing. Milanu Vachtlovi za

sponzorský dar ve výši 15 000 Kč

21. 6. Alois

Zítra: Pavla

Sezona 2016

 Po digitalizaci jsme začali promítat v prosinci 2016 a začali jsme tehdy vlastně hitem Anděl Páně 2, Tehdy se sešlo téměř 100 diváků.  V dubnu roku 2017 jsme promítání přerušili kvůli probíhající rekonstrukci celého objektu, kde sídlí i naše kino. Ten čas jsme využili k dalšímu vylepšení. Nechali jsme nainstalovat nové plátno, které poskytuje jasnější a čistší obraz a to, že je při té příležitosti instalováno plátno větší než původní, to už je jen takový bonus. A mimoto jsme vylepšili i zvuk instalací moderního systému pro zvuk 7,1. Kino je nyní vybaveno tak, že jej mohou využít i četné spolky, které v obci pracují. Lze promítat videa, která při práci těchto spolků vznikla, včetně fotek, prezentací a podobně.  A co je také velmi důležité, už nepotřebujete teplé oblečení, protože kino je příjemně vytopené.

 

Top Ten od 2001

1) Ženy v pokušení (180 diváků)
2) Kuky se vrací (170 diváků)
3) Vratné lahve (159 diváků)
4) Pupendo (141 diváků)
5) Bathory (120 diváků)
6) Shrek třetí (117 diváků)
7) Doba ledová 3 (114 diváků)
8) Doba ledová 2 (110 diváků)
9) Mamma Mia! (102 diváků)
10) Troja (99 diváků)
11) Líbáš jako Bůh (99 diváků)

černo.JPG[2].jpg
http://www.obeckruh.cz/kino/

Uveřejňují náš program:

Deníky Bohemia (www.denik.cz)
MF Dnes (www.idnes.cz)
www.kina.365dni.cz

Návštěvnost stránek

038199