Ukliďme Česko - Ukliďme KRUH - PYTLOMATY

27.3.2021
Datum ukončení:
31.12.2021

Hlavním uklízecím dnem dobrovolnické akce "Ukliďme Česko" je v jarním období sobota 27.3.2021 a v podzimním období sobota 18.9.2021, ale uklízet můžete po celý rok.

Z důvodu aktuálně složité epidemiologické situace, kdy není možné pořádat hromadné akce a uklízet společně, jsme nuceni změnit formát tradiční úklidu v naší obci. Ten proběhne (minimálně v jarním období) formou INDIVIDUÁLNÍHO sběru odpadu pomocí tzv. PYTLOMATŮ, které budou umístěny na 2 místech v obci (na hasičské zbrojnici čp. 212 pod vývěskou a u Kuželových čp. 120 v horní části Kruhu na plotě vedle silnice. PYTLOMATY budou označeny plakátem, najdete tam mapu katastru obce Kruh, bezpečnostní pokyny, samolepky pro děti a samozřejmě černé pytle s logem akce.

Určitě jste na svých procházkách v Kruhu i blízkém okolí narazili na místa, kde jsou všelijaké odpadky. Proto, pokud máte chuť spojit pobyt na čerstvém vzduchu s úklidem, vyzvedněte si v PYTLOMATU pytel a vyrazte na libovolné místo v obci (viz. plán katastru obce). Protože je počet pytlů omezen, prosíme, abyste si vzali z PYTLOMATU na jednu rodinu maximálně 1 pytel.

Sesbíraný odpad můžete odložit do popelnic na směsný odpad, kontejnerů na tříděný odpad (www.kamsnim.cz), případně plné a zavázané černé pytle můžete odložit na viditelné místo u hlavní komunikace procházející obcí a my pak zajistíme jejich svoz.

Budeme moc rádi, když na svých "uklízecích toulkách" pořídíte nějakou fotku, podělíte se s námi a dáte nám tím zpětnou vazbu, co třeba kuriozního jste objevili, případně kterou část naší obce jste uklidili. Fotky nám vložte do komentáře k akci na Facebooku Hasiči Kruh, pošlete na email hasici.kruh@seznam.cz nebo případně domluvíme jiný způsob. Na stránkách www.uklidmecesko.cz/fotosoutez se můžete přihlásit do fotosoutěže o ceny (do 15.5.2021).

Děkujeme Obci za Kruh za podporu při pořádání této akce.

Pro více informací můžete navštívit https://www.uklidmecesko.cz/event/27663 nebo nás kontaktovat, třeba na telefonu 732165628.

Moc děkujeme za to, že Vám není lhostejné, v jakém prostředí žijeme.

Vaši kružští hasiči :-)