Úvod > Akce v regionu

Léto s Krakonošem

Jilemnice
Typ

Celý program Léta s Krakonošem můžete zhlédnout na stránkách Star hotelu Benecko.

Vyrobeno podomácku

Paseky nad Jizerou
Typ

Vernisáž se koná v sobotu 14. května 2016 v 15 hodin. Úvodního slova se ujme etnolog Daniel Dědovský. Pletení košíků předvede Vítězslav Nesvadba. Výstava se věnuje některým druhům domáckých prací typických pro Paseky a okolí, kteréposkytovaly možnost skromného přivýdělku horalům od konce 19. stol. leckdy až po současnost, např. návleku korálků, pletení košíků, zhotovování košťat, foukání skleněných perlí a montování vánočních ozdob z nich, mačkání benglí a knoflíků a šití vysockýchbaček.

Pasecké technické stavby na dobových stavebních plánech

Paseky nad Jizerou
Typ

Výstava přiblíží přípravnou fázi výstavby průmyslových objektů na paseckém katastru na přelomu 19. a 20. stol. - soustružny, pily, tkalcovny, mlýny a papírnu.

Když cvakne spoušť

Nám. Míru 222, 54301 Vrchlabí
Konec

Srdečně zveme na výstavu k dvacetileté činnosti vrchlabského fotoklubu Spoušť. Představí nejen pestrou tvorbu jeho současných a bývalých členů, ale mapuje formou autorských snímků i aktivity členů vrchlabských podnikových fotoklubů od konce padesátých do konce osmdesátých let minulého století. Vernisáž se uskuteční v pondělí 6. února 2017 v 17 hodin. Výstava je otevřena od 7. února do 30. dubna 2017 denně mimo pondělí od 8 do 16.30.

JAZZ WORLD PHOTO 2017

Slovanské náměstí, Trutnov
Typ

Galerie města Trutnova je jako každý rok partnerem mezinárodní fotografické soutěže Jazz World Photo. Ve výstavních prostorách městského úřadu se představí snímky, které z přihlášených prací do užšího výběru zvolila mezinárodní porota. Samotní vítězové budou tradičně vyhlášeni až při festivalovém finále Jazzince v sobotu 25. března, ale výstava umožní návštěvníkům vytipovat vítěze ještě před tím, než budou známy oficiální výsledky. Výstava potrvá do 20. května 2017.

KRESBA, GRAFIKA, FOTOGRAFIE A PRÁCE NA PAPÍŘE

Slovanské náměstí, Trutnov
Typ

V letošním roce si Galerie města Trutnova připomíná 20 let od svého založení. Za nedlouhou dobu, po kterou působí jako jedna ze zásadních institucí kulturního života regionu, se podařilo uspořádat několik desítek nezapomenutelných výstav. V souvislosti s tím se rozvíjel i její sbírkový fond. Již v prosinci měli naši návštěvníci možnost zhlédnout ukázku ze sbírek galerie převážně z oblasti malby a plastiky. Tentokrát bychom vám rádi představili díla spadající do žánru fotografie, grafiky a kresby, z nichž mnohá doposud nebyla v městské galerii nikdy vystavena.Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 22. března 2017, o hudední doprovod se postarájí žákyně hudebního oboru ZUŠ Trutnov v podání Adély Brožkové, Denisy Coufalová a Daniely Šustrové. Výstava potrvá až do 6. května 2017.

Pojďte s námi ke stolu

Zámecká, Jilemnice
Typ

Novou výstavou nahlédneme do kuchyně a na stůl našich předků, tentokrát do měšťanských domácností a do zámku. V centru pozornosti bude stát maketa černé kuchyně. Vystaveno je množství krásného nádobí, keramiky, porcelánu, cínu atd. Nechybí recepty a pohledy do praxe našich předků, doložená zajímavým kuchyňským náčiním. Výstava je otevřena od 7. dubna do 1. října 2017 denně mimo pondělí (8–12 a 13–16 hodin).

Krása perníku

Zámecká, Jilemnice
Typ

Krásu perníku z dílny Dany Holmanové, držitelky titulu Nositel tradic vám představí výstava v Krkonošském muzeu v Jilemnici od 28 dubna do 10. září. Vernisáž se uskuteční v pátek 28. dubna od 17 hodin v Erbovním sále muzea.

Zahájení sezóny na Zubačce

Zvláštní vlaky na Zubačce u příležitosti zahájení sezóny 2017

3 dny - 3 země - 3 pochody " Putování Jizerkami "

Typ