Úvod > O obci > Současnost > Sbor pro občanské záležitosti

Sbor pro občanské záležitosti

Občanské obřady a společenské akce

Pro potřeby vedení občanských obřadů a společenských událostí byl v obci ustanoven Sbor pro občanské záležitosti. Aktivity tohoto sboru spočívají především v:

• blahopřání občanům u příležitostí jejich životních jubileií. Pečlivě je dbáno na to, aby bylo poblahopřáno jubilantům od 70ti let vždy po 5ti letech. Přeje se především zdravíčko a předávány jsou dárkové balíčky včetně gratulace
  • vítání občánků.
  • blahopřání ke zlatým svatbám.
  • předvánoční posezení se starší generací.

Pořadateli společenských akcí (bálů, zábav, diskoték) jsou většinou místní spolky. Obec pořádá pro své občany vždy po několika letech sjezd rodáků. První sjezd kružských rodáků se konal 31.7.1927. Poslední sjezd rodáků se konal v roce 1985.

6. června 1937 se v obci konala 1. všeobecná pouť kružská. V roce 2007 se podařilo obnovit tuto tradici, vždy první neděli v měsíci červnu. Pouť změnila oproti staré přerušené tradici svoje místo a koná se na parkovišti, které sloužilo a slouží pro návštěvníky subtropického zahradnictví

Kulturní zázemí zabezpečuje v obci tělocvična v sokolovně, na obecním úřadě je zasedací místnost, dále je možné využít prostory kina a hasičské zbrojnice.

Náboženský život

Mezi nejvíce zastoupený církevní směr v obci patří náboženství římskokatolické. Místní obyvatelé docházejí do kostela do Roztok u Jilemnice. Za účasti pana faráře v obci probíhají církevní pohřby.

16. 8. Jáchym

Zítra: Petra