Úvod > Aktuality > VESNICE ROKU - PODĚKOVÁNÍ

VESNICE ROKU - PODĚKOVÁNÍ

Naši vesnici minulý čtvrtek navštívila hodnotící komise soutěže Vesnice roku Libereckého kraje 2015. Za společnou a více než skvělou prezentaci dění v Kruhu jsme byli oceněni Zelenou stuhou, která je udělována za péči o zeleň a životní prostředí. Součástí tohoto hodnocení je pravidelná a systematická péče o zeleň v obci, jako jsou parkové plochy, stromy rostoucí na pozemcích v majetku obce, obecní lesy, památné stromy, aleje a stromořadí a v neposlední řadě i upravené zahrádky a balkóny u rodinných domů Vás spoluobčanů. Vesnici k ocenění pomohly  postupné změny, jako byla rekonstrukce zeleně na hřbitově, zdravotní řezy korun v lipové aleji od hřbitova, stejné ošetření památných lip v obci, lip u sokolovny, probíhající postupná obměna mýtných porostů v obecních hájích na základě Krajským úřadem schváleného a hodně hlídaného Lesního hospodářského plánu, ale třeba také i podíl na odbahnění rybníka a asi nejvíce ze všeho rozsáhlejší obměna zeleně a úprava parků v centru naší vesnice. Samozřejmou součástí prezentace jsou i ostatní aktivity občanů a spolků, které nás provází po celý rok a se kterými jsme komisi seznamovali během cesty na koňském povozu. V našem případě určitě získala obrovský bonus i neuvěřitelná doprovodná choreografie během prezentace, jste prostě úžasní. Všem, kteří jste se jakkoliv podíleli na představení naší obce (třeba i "jenom" tím, že jste byli vidět), patří náš velký a hodně upřímný dík. A jako bonus k ocenění nás kromě dalšího zviditelnění čeká i nemalý finanční příspěvek z ministerstva životního prostředí. Ještě jednou díky Vám všem, moc si toho vážíme.